Historie / Our History

V letech 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 a 2017 náš klub a tým organizoval v Říčanech Mistrovství České republiky v Trialu pod Českým svazem cyklistiky. V roce 2013 navíc halové mistrovství republiky a od roku 2010 doprovodný program na Veletrhu FORBIKES v Pražských Letňanech. 2018 byl pro nás rokem spojení se seriálem Pražského poháru a dalším růstem s téměř 2000 návštěvníky a téměř 400 závodníků.

V roce 2020 došlo k přerušení organizace z důvodu COVID-19 a v roce 2021 jsme se rozhodli opět navázat na organizaci Šlapaček, ale v omezeném režimu.

Z každé akce byla kromě sportovního zážitku pro obyvatele Říčanska / Prahy, i řada kvalitních výstupů pro partnery a záznam v televizi a dalších médiích. Z našich závodů vzešla i řada titulů pro Říčanské jezdce a velmi si vážíme možnosti navázat na tradici Říčanských šlapaček, které se v našem městě a okolí pořádaly několik desetiletí v Motorkovém Trialu.

Cyklotrial / Trial na horských kolech se nyní těší v našem regionu přeci jen větší oblibě, je přijatelnější pro veřejnost a jezdci v něm u nás i na mezinárodním poli dosáhli řadu skvělých výsledků. Jsme cyklisté a to automaticky vedlo k navázání na další disciplíny. Rozšíření o další tradiční Říčanské sporty pak bylo otázkou komunikace s jejich zástupci a jsme rádi, že se podařilo najít společnou řeč a vůli se na akci podílet. Nyní se opět přibližujeme našemu cíli a tím je začlenění dalších disciplín, včetně motorkového TRIALu.

Pumptrack je závod v dráze (hlína, asfalt, umělý povrch), kde se jezdec snaží zrychlovat bez šlapání (pouze pumpováním pomocí těla). Závod se jede buď na čas, nebo vyřazovacím systémem.

Proč se zúčastnit?

Skvělí jezdci, nádherné prostředí, zábava pro celou rodinu

Skvělá show

Závodem bude provázet Aleš Matoušek (TV PRIMA) a tradiční moderátoři Pražského poháru. Nebudou chybět zajímavá Trialová finále.

Více zábavy a napětí

Oba dny nebude nouze o napětí a sportovní vyžití pro všechny cyklisty. Soutěže pro diváky a nesoutěžící doprovody.

Zábava pro celou rodinu

Nudit se nebudou ani doprovody nebo rodina. Soutěže pro děti, možnost sledovat dva rozdílné sporty a vychutnat si nabídku Hospůdky na Marvánku.