Historie / Our History

V letech 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 a 2017 náš klub a tým organizoval v Říčanech Mistrovství České republiky v Trialu pod Českým svazem cyklistiky. V roce 2013 navíc halové mistrovství republiky a od roku 2010 doprovodný program na Veletrhu FORBIKES v Pražských Letňanech.

Z každé akce byla kromě sportovního zážitku pro obyvatele Říčanska / Prahy, i řada kvalitních výstupů pro partnery a záznam v televizi a dalších médiích. Z našich závodů vzešla i řada titulů pro Říčanské jezdce a velmi si vážíme možnosti navázat na tradici Říčanských šlapaček, které se v našem městě a okolí pořádaly několik desetiletí v Motorkovém Trialu.

Cyklotrial / Trial na horských kolech se nyní těší v našem regionu přeci jen větší oblibě, je přijatelnější pro veřejnost a jezdci v něm u nás i na mezinárodním poli dosáhli řadu skvělých výsledků. Jsme cyklisté a to automaticky vedlo k navázání na další disciplíny. Rozšíření o další tradiční Říčanské sporty pak bylo otázkou komunikace s jejich zástupci a jsme rádi, že se podařilo najít společnou řeč a vůli se na akci podílet.

V letošním ročníku máme čest spolupracovat s organizátorem Pražského poháru, panem Viktorem Zapletalem. Tato série MTB XC závodů je druhou největší v České republice a každoročně láká více než 500 jezdců, včetně reprezentantů České republiky.

Stejným lákadlem, jako bude nedělní závod MTB, bude, doufejme, i sobotní Mistrovství ČR v OPENFREE (pořádané bez záštity federací) a především pak nedělní závod kategorie C1 UCI, kde se představí celá řada předních Českých riderů v čele s jezdci z klubu MTB & TRIAL Mraveniště Říčany. Jedná se o mezinárodní závod, který, doufáme, posune český Cyklotrial i náš event na nový level.

Samozřejmostí jsou i otevřené kategorie v MTB i Trialu pro dětské závodníky i dospělé všeho věku, stejně jako v minulém roce.

Těšíme se na Vás 9-10.6.2018 na Marvánku

Proč se zúčastnit?

Skvělý jezdci, nádherné prostředí, zábava pro celou rodinu

Skvělá show

Závodem bude provázet Aleš Matoušek (TV PRIMA) a tradiční moderátoři Pražského poháru. Nebudou chybět zajímavá Trialová finále.

Více zábavy a napětí

Oba dny nebude nouze o napětí a sportovní vyžití pro všechny cyklisty. Soutěže pro diváky a nesoutěžící doprovody.

Zábava pro celou rodinu

Nudit se nebudou ani doprovody nebo rodina. Soutěže pro děti, možnost sledovat dva rozdílné sporty a vychutnat si nabídku Hospůdky na Marvánku.

Sponzoři a & Partneři

Pomáhají nám proměnit sen ve skutečnost. Děkujeme

Sponzoři a & Partneři

Pomáhají nám proměnit sen ve skutečnost. Děkujeme